Web site tasarımı, kişi ya da kurumların ürünlerini ya da hizmetlerini içeren internet tarayıcıları aracılığıyla görüntülenen bir web sitesinin belirli bir amaç ve ilkeler doğrultusunda düzenlenmesi işlemidir. Web tasarımı markaların ya da şirketlerin kurumsal kimlik tasarımlarının da önemli bir parçasıdır. “Web tasarımcı” adı altında bir mesleğin bulunması bu tasarımın bir bilgi birikimi ve profesyonellik istediğinin göstergesidir. Dijital ortamda yerlerini almak isteyen işletmeler ve markalar web tasarım konusunda profesyonel destek alarak, uzmanlarla çalışmaktadır.

Profesyonel yardım alarak tasarlayacağınız web siteniz;

  • Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera veya Internet Explorer gibi internet tarayıcılarının da görüntülenebilmesi için web site kodlaması sürecinde HTML, CSS, JavaScript, SQL ve PHP gibi çeşitli programlama dilleri kullanılarak oluşturulacaktır.
  • Arama motoru dostu olacaktır. Bu sayede hedef ve potansiyel kitlenize ulaşabilecek aynı zamanda Google arama sıralarda üst sıralara çıkmanızı sağlayacaktır. Bu sizin marka bilinirliğinizi artıracaktır.
  • Tüm ekran çözünürlüklerine ve tarayıcılara uygun (Responsive Tasarım) tasarlanacaktır. Kullanıcılar mobil cihazları ya da tabletleri üzerinden de sitenizde uzun süre vakit geçirebileceklerdir.
  • Kullanıcıların ulaşmak istedikleri bilgiye kolay erişebilecekleri bir düzen çerçevesinde, orijinal, özgün görseller ve içerikler kullanılacaktır.
  • Hız konusunda, müşterilerinizi memnun edecek nitelikte tasarlanacak ve müşterilerinize zaman tasarrufu sağlayacaktır.
  • UX ve UI tasarımlar kullanılarak hedef kitle odaklı tasarım uygulanacak bu da kullanıcıya iyi bir deneyim ve kaliteli bir etkileşim sağlanacaktır.

Bunlara ek olarak profesyonel web tasarımı, markaları ya da işletmeleri çevrimiçi ortamda güvenilir gösterir. Markalar ya da işletmeler rakiplerinden ayrılarak kullanıcıların gözünde profesyonel bir imaj çizer.  Müşterilerinize zaman ve mekân fark etmeksizin eş zamanlı olarak ulaşabileceğiniz bir ortam sağlar.